פסלים

פסל הוא אמצעי אמנותי אשר מאפשר לנו לראות צורה מסוימת ולקבל ממנה עולם שלם של אפשרויות ייצוגיות שיש לאותו אובייקט. לעיתים פסלים מגיעים בצורה שמאוד זהה למציאות מעין דיוקן עצמי וכן לפעמים הצורות והעיצוב מציגים מראה מסוים אשר ניתן להשליך להרבה תפיסות ורעיונות. פסל יכול להיות בעל מספר שימושי תצוגה. ניתן להשתמש בו לעיטור הבית, כמתנה משפחתית, מתנה לחברים, כאות הוקרה לגוף או אישיות מסוימת ועוד. בנוסף לפסלים אלה שהם בדרך כלל קטנים יותר, ניתן לצור פסלים שמטרתם לעטר את הסביבה. השם של פיסול מסוג זה נקרא "פיסול סביבתי".

פסל סביבתי משמש כאמצעי ייצוגי ואמנותי אשר מטרתו לעטר את הסביבה בה הוא מונח. בעקבות כך פסל זה יהיה גדול יותר מפסלי מתנה או הוקרה כשמטרתו לצור נראות רבה ומודעות לקיומו באזור שבו הונח. פסל סביבתי מביא איתו המון גורמים סימליים אשר יכולים להיות משויכים לאותה סביבה בא הוצג או לחילופין ללא קשר לסביבה אך במטרה לעורר רעיון או אירוע מסוים בדומה לאנדרטות רבות שמייצגות נושאים שונים והיסטוריים.

פסל סביבתי

פסל אישי הוא פסל הניתן עבור אישיות או מוסד מסוים כאשר רמת הנראות שלו קטנה יותר לעומת הסביבתי. פסלים אלה ניתנים בדרך כלל לארגון או אדם כמחווה אישית על פעולה, תרומה, או כמתנה לרגל אירוע מסוים שאותה אישיות עברה. פסל מסוג זה יבוא במקרים רבים עם הקדשה אשר מסמלת את אותו אירוע מדובר שבשמו התקבל. המטרה בפיסול זה היא פחות לייצג אירוע קולקטיבי כמו מאורע היסטורי גדול או חגים ומועדים, אלא להביא משהוא הרבה יותר אישי שמתאים למקבל הפסל ולכן גם הממדיות של הפיסול היא בהתאם.

פסל אישי

כשתבחינו בפסלים שונים בתוך בתים, מוסדות שונים, או מקומות ציבוריים שונים נסו קצת להתמקד בפסל לבחון אותו ואת כיתובו. פסל לעולם לא מונח סתם ככה במקום מסוים וזהו תוצר אומנותי שלא רואים אותו במקרה. מישהו השקיע בפסול אשר עיננו רואות עבודה רבה והוא נבחר להיות מונח במקום זה או אחר בכדי שתראו אותו ולצורך נתינת משמעות מסוימת בעלת הרבה סמליות.

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>