מצבות ביום כיפור

יום הכיפורים חל לפני כשבוע ויחד איתו אנשים רבים יצאו לבתי העלמין השונים ברחבי הארץ בכדי להתאחד שוב עם יקירם. האיחוד הזה יחד עם האווירה של טרום יום הכיפורים משאיר אוירה מאוד מיוחדת עם המון רגשות ותחושות שונות. מצבות רבות בביתי העלמין קיבלו את המשפחות השונות והוציאו בכי, כאב, צער ותחושות רבות נוספות. למרות הכאב ותחושת השכול עדיין ניתן למצוא דבר מדהים למראה בבתי העלמין. מצבות רבות נראו מאורות בשעות הדמדומים והלילה כאשר המבקרים השאירו בתוכן חותם סמלי של הדלקת נר זיכרון במקום המתאים הקיים בתוך כל מצבה. המראה היה קסום וייחודי ליום הכיפורים אשר בו בתי העלמין פוקדים את מרבית האבלים בו זמנית ויוצרים את האחדות הזו סביב קרובינו שהלכו לעולמם.

מצבה תמיד תכיל את אותו פתח המותאם להכנסה והדלקה של נר נשמה. כבר בשלב תכנון מצבה ניתן לבקש מהמתכנן פתח להכנסת נר נשמה לפי טעם אישי. ניתן לצור בית נר נשמה אשר מצבה תציג במספר צורות ואפשרויות. ישנו פתח הכנסה אשר מגיע בצורת הברגה שניתן על ידי סיבוב לפתוח בצורה פשוטה. בנוסף, ישנו מנגנון מגנט אשר מאפשר פתיחה וסגירה של הפתח. כמו כן, מצבה בהתאמה העשויה מאבן מאפשרת הטמעה של בית נר נשמה על גבי הסלע או לחלופין ניתן להניח את האלמנט בחלקים נוספים על פני האדמה שסמוכה לסלע.

בסופו של דבר אין מצבה בבית העלמין שלא מכילה את פתח הכנסת הנר. זה למעשה חלק בלתי נפרד אשר מצבה מחייבת תוספת שלו. בסופו של דבר בכל מפגש עם מצבה כזו או אחרת במהלך חיינו אנו מכניסים נר לתוך אותו אלמנט, אך אין יום יותר מיוחד שבו ניתן לעשות זאת כמו יום כיפור אשר בו מצבה אחת שאנחנו הדלקנו בה נר משתלבת עם אלפי מצבות נוספות דבר היוצר מראה ויזואלי מרשים בכל בית העלמין ביום זה.

מצבה עם פתח נר קדמי

 

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>