אלמנטים לבחירת מצבה

לצד רגעים שמחים בחיים, רגעי שיא ואושר, ניצבים גם רגעי עצב וצער עמוק בהם כל שנותר לנו הוא להביט הלאה אל עבר ימים טובים יותר. לצערנו הרב, גם כאשר הגיעה העת להיפרד מאדם יקר וקרוב, מוטלת עלינו המשימה להתעשת ולקחת את עצמינו לידיים ולהתעסק בעניינים טכניים למדי על מנת להביאו לקבורה נכונה. בחירת מצבה היא ללא ספק חלק נכבד מן התהליך הלא פשוט הזה. כידוע, על פי היהדות כעבור שלושים ימים מרגע הקבורה נהוג להניח מצבה על גבי הקבר. בחירת חומר הגלם לאותה מצבה, סגנון מצבה ושאר המאפיינים שלה, הם רק חלק מהבחירות שיהיה עלינו לעשות בכל הנושא הזה של הנחת מצבה על גבי הקבר.

כשבוחרים מצבה יש לשים לב ולבחון כמה אלמנטים שונים על מנת לקבל מצבה איכותית שתסב לכולנו מעט נחת רוח. ראשית, יש לברר לגבי החברה ממנה נרצה לרכוש מצבה לקבר. כיום ישנן חברות רבות המייצרות מצבות ומתעסקות בתחום הזה וחשוב לבחור חברה מנוסה, ותיקה ובעיקר אמינה, שתספק לנו מצבה בהתאם לדרישות המדויקות שלנו. כידוע, עמידה בזמנים היא הכרחית במקרה של הנחת מצבה ולכן חשוב לבחור חברה שנראית כאמינה ואף לברר לגבי המלצות לגביה, כך שלא נתאכזב חלילה ביום המיועד להנחת המצבה ונתהה מדוע החברה מאחרת בהכנתה. לאחר שבחרנו חברה, עלינו לבחור את חומר הגלם ממנו תוכן המצבה. לרוב, מצבה העשויה מאבן שיש נחשבת לפופולארית במיוחד ולמכובדת ונאה מאד. בתוך קטגוריה זו של מצבות שיש, ישנם תתי סעיפים הנוגעים לסוג האבן ממנו תיוצר המצבה. האפשרויות נעות בין שיש חברון, שיש טורקי, שיש סרדו ועוד. לכל אחד מסוגי שיש אלו יתרונות וחסרונות משלו הנוגעים במראה, בטקסטורה ובעמידות. הקפידו לבחור סוג שיש שימצא חן בעיניכם ושיענה היטב על הדרישות שלכם. בחירת מצבה אם כן, היא תהליך לא פשוט כלל, אך באמצעות עבודה נכונה ומסודרת נוכל להשתלט על העניינים במהרה ולחזור ולהתייחד עם זיכרון היקרים לנו.

מצבה משיש

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>